Çevre Sağlığı Sektörü

Biyolojik Alan

Biyolojik ajanlar vücudumuzdaki doğal bazı maddelerin benzer etkilerini, bağışıklık sistemi üzerinde taklit eden sentetik olarak gelistirilmiş ilaçlardır.
BA Danışmanlık olarak inflamasyonu azaltıp,spesifik olarak immun sistemdeki bazı bozuklukların yol açtığı eklem iltihabı ve diğer bozuklukları tedavi etmeye yardımcı olacak ilaçların üretimi ve ithalatı ile ilgileniyoruz. Ürettiğimiz biyolojik ajanlar, orta-ağır romatoid artritte (RA), klasik tedavi ajanlarına yetersiz yanıt veren hastalarda kullanılmak üzere onaylanmışlardır.  Bu ilaçlar yalnız RA’ da değil sedef romatizması (psoriatik artrit), Crohn hastalığı, ankilozan spondilit ve çocukluk çağı romatizmalarında da kullanılmaktadırlar. Benlysta diğer ilaçlardan farklı bir endikasyon için geliştirilmiş olup, lupus hastalığının tedavisinde 50 yıl sonra FDA tarafından onaylanmış tek ilaçtır.
Ürünlerimiz arasında biyolojik ilaçlarla benzer etki ve güvenlik profiline sahip oldugu dusunulen biyo-benzer (biosimilar)  ilaçların da yakın zamanda üretimi ve ithalatı ilgilenmek gelecek dönem politikalarımız arasında olacaktır.

BA Consulting