Çevre Sağlığı Sektörü

Biyolojik ajanlar vücudumuzdaki doğal bazı maddelerin benzer etkilerini, bağışıklık sistemi üzerinde taklit eden sentetik olarak gelistirilmiş ilaçlardır.

Kişisel hijyenden, evimizin, eşyalarımızın, hastane cihazlarının, veteriner alanlarının, havuz sularının, içme sularının… vb. bir çok alanın, yüzeyin dezenfekte edilmesinde yani zararlı mikroorganizmalardan arındırılmasında kullanılan bir ya da birden çok kimyasal madde içeren kullanıma hazır ürünlere biyosidal ürün denilmektedir.


BA Danışmanlık olarak biz de biyosidal ürünlerin üretimi ve ithalatı üzerine uzmanlaşmış profosyonel ekibimizle bu sektörde çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Ayrıca firmamız biyosidal ürünün piyasaya arz edilebilmesi için öncelikle Sağlık Bakanlığı Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Çevre Sağlığı Daire Başkanlığı başta olmak üzere çeşitli kurumlardan gerekli izin ve belgelerin alınması için ilgili sektörde faaliyet gösterecek firmalara danışmanlık hizmeti vermektedir.


Yapmış olduğumuz danımanlık süreci kapmsamında ruhsatlandırılmak istenen ürüne dair Ürün Güvenlik Bilgi Formu hazırlanması, Etiket Hazırlanması ve ön başvuru evraklarının tamamlanması başlangıçta verdiğimiz hizmetlerimizdendir. Sağlık Bakanlığınca ön başvurunun uygun bulunması ve analiz yaptırılması için Numune yazısının düzenlenmesi ile Yetkili Labratuvarlara yönlendirdiğimiz başvuru sahiplerini Ruhsat talep başvurusu için gerekli olan bilgi ve belgeler konusunda da yönlendiriyoruz.
İşin ikinci kısmı olarak adlandırdığımız bu kısımda işlemler biraz daha uzun soluklu ve teknik bilgi isteyen işler olduğundan her adımı detaylı olarak müşterilerimize bildiriyoruz ve başvuru dosyasının tamamını hazırlayarak müşterilerimizin doğru ve zamanında müraacat etmelerini sağlıyoruz.
Biyosidal Ürün Üretim/İthalat Ruhsatını temin edene kadar her aşamada müştrilerimizi gelişmelerden anında haberdar ediyor ve dosyalarını titizlikle takip ediyoruz.

BA Consulting