Kojenerasyon Tesİsleri Kurulum ve İşletİmİ


BA Danışmanlık olarak kojenerasyon tesisleri kurulum ve işletimi için deneyimli ekibimizle birlikte hizmet vermekteyiz. Bu kapsamda elektrik enerjisi üretimi yapmaktayız.


Kurduğumuz ve işlettiğimiz sistemler geleneksel doğalgaz ve elektrik tedarik yöntemlerine göre gösterdiği yüksek verimlilik derecesi ile yüksek tasarruf sağlamanın yanında emisyon salım oranlarında da azaltım gerçekleştirmektedir. Elektrik enerjisi üretiminden elde edilen atık ısı doğrudan oluştuğu yerde kullanılır. Tesislerimizdeki elektrik enerjisi üretimi ve verimliliği ısıl enerji üretiminin de kullanımıyla tesisin verimliliği  %85 – 90 aralığına ulaşmaktadır.


BA Danışmanlık olarak tekstil sektörü, kağıt ve kağıt ürünleri sektörü, petrokimya ve çimento sektörleri, oteller ve toplu konutlar, çeşitli gıda firmaları, demir çelik endüstrisi ve pek çok işyeri ve hastaneye kojenerasyon tesisi kurmuş bulunmaktayız.


Şirketimiz kojenerasyon tesislerinin kurulumunda yatırımcılarına çeşitli alternatifler sunmaktadır. Yap – İşlet modelimize göre, tesisin tüm yatırım maliyetleri şirketimizce karşılanarak, işletmenizin ısıtma ve elektrik tedariki tarafımızca sağlanır. Güncel doğalgaz ve elektrik fiyatlarına göre (Serbest Tüketici Fiyatları Dahil) yüksek bir tasarruf sağlanarak işletme giderleriniz “sıfır” maliyetle minimize edilir.

BA Consulting