Hayvanlar ve Ekİpman İçİn Hİjyen ve Sarf Malzemelerİ

Dollvet Veteriner Aşı, İlaç, Biyolojik Madde Üretimi Sanayi Ticaret A.Ş., hayvanlarda seyretmekte olan; viral, bakteriyel, paraziter ve mikoplazmik hastalıklara karşı koruma amaçlı aşı, tedavi ve koruma amaçlı antiserum ve teşhis amaçlı antijen üretimlerinin yanı sıra, Veteriner alanda kullanılmakta olan ilaç üretimi programıyla,54.000 metrekare üzerine kurulmuş dev bir komplekstir.

İlk etapta Aşı ve Antiserum üretimi yapacak laboratuarlarını devreye alan Dollvet, ürün yelpazesi ve kapasitesi bakımından dünyanın sayılı kuruluşlarından biri olmaya adaydır. Her türlü hayvansal aşıyı üretebilecek bir altyapı kurarak, Dünya piyasalarında varolmayı hedeflemiştir. Dollvet kurulurken, uluslar arası standartlar baz alınarak dizayn edilmiş ve teknik altyapısı ona göre oluşturulmuştur. Ülkenin kendi alanındaki en iyi uzmanlarını bir araya getirerek hem üretim, hem de araştırmaya gereken önemi ve dikkati göstererek, gerekli olan finansmanı sağlamaktadır.

Dollvet, ürünlerinin belirlenen kalitede olması, hedef hayvanlarda güvenle kullanılabilmesi ve istenilen etkinliği göstermesi için gerekli çalışmaları yapmaktadır. Bu amaçla Aşı Üretim Bölümlerimize ilave olarak Kalite Kontrol ve Kalite Güvence Bölümlerimiz faaliyet göstermektedir. Kalitenin tesadüf olmadığı bilinciyle, ARGE'sini kurup, programlarını ilkeleri doğrultusunda gerçekleştirecektir.

Oluşturulan Kalite sisteminde referenslerimiz Bakanlığımızın mevcut mevzuatı, uluslar arası GMP(İyi İmalat Uygulamaları), GLP (İyi Laboratuar Uygulamaları) standartıdır. 

BA Consulting